JAK DBAĆ O ROŚLINY W DOMU? Poradnik Dla Początkujących{Informacje

Odtworzeń filmu: 118323
Czas trwania: 8m 36s
Wasza opinia: 4286
Ilość reakcji: 179
Opis: #mindfulness #plants #teamplay #plantfluencer #rośliny #roślinydomowe Moja droga do redukowania niepotrzebnych rzeczy, które posiadam oraz do dalszych, lepszych i bardziej świ .

Komentarze


JAK DBAĆ O ROŚLINY W DOMU? Poradnik Dla Początkujących

- Przychodzę z pytaniem o walkę ze szkodnikami :) Stosujesz jakieś naturalne środki, które mogłabyś polecić?
- Hej hej, może dziwne pytanie, czy przygotowując filmy piszesz skrypty najpierw po angielsku? Mam nieodparte wrażenie, że tak właśnie jest ;)
- Uczcie się na cudzych błędach. Zawsze kwarantannujcie nowe rośliny i nigdy nie popełniajcie mojego błędu i nie kupujcie na raz tyle, że nie macie miejsca by je odizolować! Zamówiłam z chodowli online podczas przeceny noworocznej pełno fajnych, już dosyć dużych roślin. Na tyle dużych, że nie miałam miejsca by je trzymać poza przeznaczonym kątem. Dostałam gratis okropną infestację opuchlaka. Zainfekowały mi wszystko, nawet rośliny których nie lubią. I to w okresie roku w którym teoretycznie są uśpione. Po długiej walce przepełnionej koszmarami nocnymi o chrząszczach w łóżku i za kanapą musiałam pozbyć się wielu roślin i te, które zostały przyjęły tak wielką dawkę pestycydów, że chyba nigdy nie będą się nadawać do spożycia (a szkoda bo moja kolekcja opiera się właśnie na użytecznych roślinach jak cytrusy i aloes).
- warto zwracać uwagę na potrzeną wilgotność, przekonałem się o tym zimą... ale kupiłem oskara z stadler form i od kiedy chodzi nawilżacz jest dużo lepiej
- Kiedy nie masz przyjaciół więc masz gang roślinek
- Start 1:51
- Tak samo jak dla domowników, również dla roślin ważna jest odpowiednia wilgotność powietrza. Teraz jak się okres grzewczy zaczyna, to w wielu mieszkaniach problem zbyt suchego powietrza się nasila. Dlatego ja bym postawiła na nawilżacz ewaporacyjny, taki jest najzdrowszy ze wszystkich nawilżaczy jeśli chodzi o działanie.
- Z innej beczki, skąd to piękne popiersie w 0:55?🙊
- O nie! Nie przesadzaj rośliny do dwóch tygodni po zakupie😣😫 szok spowodowany zmiana temperatury lub wilgotności może spowodować utratę liści! 😭😖
- Uwielbiam roślinki. Szczególnie takie, które tworzą efekt dżungli :) Jestem nałogowcem, mam roślinki i dokupuje je wciąż, choć już powoli NAPRAWDĘ brak mi miejsca :D co ja zrobię kiedy już nie będę jak miała się wokół nich poruszać? :(
super kanał. Będę zaglądała częściej :)
- Jak dla mnie dość ciekawe, giterpol.pl - kraty wema jak nie szukaj w google.
- Pogrzeb w lesie :D. Zabrakłoby mi trumien kilka lat temu :D
- Czy roślin się nie przesadza, a właściwie nie zasadza w doniczkach po zakupie? Nie znam się kompletnie, a widzę, że wkładasz rośliny w technicznych doniczkach w osłonki. Byłam przekonana, że te doniczki są tylko takie czasowe i po zakupie się rośliny z nich wyjmuje i sadzi do czegoś porządniejszego, hmm?
- a powiesz gdzie można kupić tę rzeźbę-głowę na szczycie regału?
- Pleśn na korzeniach może być mikoryzą.
- po kilku sekundach wiedziałem, że dobrze trafiłem
- Uwaga do przesadzania od razu po zakupie: warto odczekać jakiś czas przed przesadzeniem w domu, żeby roślina zaklimatyzowała się do nowego środowiska, ja czekam około 2 tygodnie. Z tego samego powodu dobrze jest zwrócić uwagę na to, w jakim świetle była trzymana, np. jak nie miała ekspozycji na bezpośrednie światło a je lubi, dobrze jest dać ją do półciena np. na tydzień, potem bliżej okna na tydzień, potem do docelowego miejsca. Lepiej się przyjmie i to doceni :)
- Komentarz dla zasięgów 😀
- Super🌵🌳🌱
- cześć, mogłabyś mi polecić miejsca gdzie mogę kupić rośliny oraz takie piekne donice? <3
- Jak często podlewamy Areca i kiedy ją przesadzać bo ma dopiero 20cm